30 Temmuz 2012 Pazartesi

ANNE BABA FARKI


Kadınlar ve erkekler...
Farklıyız, kabul.
Biz hormonların esiri olmuşuz, değişken ruh hallerimizle erkeklerin başını döndürüyoruz, kabul.
İyi de anne baba olunca fark bu kadar açılmaz ki!!!
Şaka bir yana, Anne kime denir, Baba kimdir? sorusuna bizim evden gerçekçi cevaplar veriyorum:
* Aynı anda kendi çantasını, çocuğunun çantasını, çocuğunun oyuncak kutusunu, market torbasını, çocuğunun ayakkabısını ve hatta çocuğunu taşıyan; bir yandan da ev anahtarını bulmaya çalışan kişiye ANNE; bilgisayar çantasını karısına vererek sadece oğlunu kucaklayana da BABA denir.
* 5 dakikada duş alıp 10 dakika içinde hem kendisini hem de çocuğunu hazırlayana ANNE; o 15 dakika boyunca gömleğine uygun kazak aramakla uğraştıktan sonra kapının önünde çantasını toparlayan karısına 'daha hazırlanmadın mı?' diye sorana BABA denir.
* Uykusuzluktan süründüğü halde uyumamakta direnen çocuğuna söylenen kişiye ANNE; 'uykusu yok belli, olsa gider yatar zaten' diyene de BABA denir.
* 1 saatte üç çeşit yemek, üstüne de salata hazırlayıp bir yandan da çocuğunu yedirene ANNE; iki tane amerikan servis koyarak 'sofrayı hazırladım' diyene de BABA denir.
* Gecede beş kere kalktığı halde şikayet etmeye hakkı olmayana ANNE; 'dün gece uykum bölündü oğlanın ağlamalarından' diye şikayet edene de BABA denir.
* Çocuğu hastalandığında sabaha kadar başında bekleyene ANNE; işten evi arayarak karısına 'ilaçlarını verdin mi?' diye sorana BABA denir.
* Pazar sabahı havanın güzel olduğunu görüp çocuklarını parka götürmeyi planlayana ANNE; 'bu havada spor yapmalı, siz parka gidin ben koşacağım' diyerek kendini sokağa atana BABA denir.
Tüm bunları açık açık yazana ANNE; 'hiç de değil, market torbalarını sana taşıtmıyorum' diyerek duruma son noktayı koyana da BABA denir.
Bu diyalogların sonunda birbirine hala gülümseyenlere da AŞIK denir.

9 yorum:

 1. Her evde aynı muhabbet.yanlız değilsin

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hepsi aynı demekki.Gerçi benim eşim bir istisna bu yazıya göre.

   Sil
 2. Bunları gülümseyerek konuşabilmeniz ne güzel. Annelik zor zanaat. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bana ait değil o yüzden gülümsüyorum.Ama geneli böyle

   Sil
 3. Eveeettt yaaa her yerde var bunlardan sinir oluyorum benimkisi yardımcı olur fakat çok uzun süreli değil en azından bana fazla yükü olmuyo deyip kendime telkinde bulunuyorum bende yoksa insan kafayı yer.:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Allah erkeğe o kapasiteyi vermemiş bence.Kadınlar çok özeller.

   Sil
 4. Güzel paylaşımlarınız için Teşekkürler..

  YanıtlaSil